Jak to działa

Stacje ładowania

Szybka stacja ładowania to urządzenie, które zapewnia bezpieczne doładowanie baterii samochodu zasilanego energią elektryczną prądem stałym o dużej mocy. Samochód elektryczny można ładować z domowej instalacji elektrycznej, jednak może to trwać wiele godzin, a także narazić instalację na przegrzanie lub inne uszkodzenia wynikające z nadmiernej eksploatacji.

Jak naładować samochód

stacja ładowania

1

Zajmij specjalnie oznaczone stanowisko do ładowania samochodu elektrycznego.

wtyczka

2

Wybierz odpowiednią dla Twojego modelu samochodu wtyczkę i podłącz ją do gniazda w Twoim samochodzie. Na wyświetlaczu stacji ładowania wciśnij przycisk startu ładowania.

ładowanie

3

Aby zakończyć ładowanie przed pełnym naładowaniem baterii – na wyświetlaczu stacji wybierz rodzaj ładowania (CHAdeMO, CCS, AC), a następnie wciśnij przycisk STOP. Dopiero wtedy możesz odłączyć wtyczkę ładowania. Jeśli bateria została naładowana w pełni – wystarczy, że odłączysz wtyczkę od gniazda w samochodzie.

jazda

4

Opuść stanowisko do ładowania samochodu elektrycznego po zakończeniu procesu ładowania, tak aby nie blokować dostępu innym kierowcom.

Dlaczego samochód elektryczny?

tansza-eksploatacja

Tańsza eksploatacja

Brak podzespołów takich jak skrzynia biegów, możliwość odzyskiwania energii z hamowania, brak konieczności wymiany płynów eksploatacyjnych oraz filtrów.

oszczednosci

Oszczędności

Ładowanie energią elektryczną jest o kilkadziesiąt procent tańsze od tankowania benzyną lub olejem napędowym.

car
ekologia

Ekologia

Samochody elektryczne bardzo dobrze sprawdzają się w zakorkowanych miastach - nie emitują CO2, ani żadnych innych zanieczyszczeń.

wydajnosc

Wydajność

Silnik elektryczny dysponuje momentem obrotowym dostępnym od zerowej prędkości obrotowej, co wpływa na bardzo dobre osiągi, ponadto jest bardzo cichy i generuje małe wibracje.

pgene_elektromobilnosc_site